20. ročník festivalu Boskovice pomalu finišuje s programem

St, 2012-05-23 13:49

20. ročník festivalu Boskovice pomalu finišuje s programem

Jubilejní dvacáté narozeniny oslaví první červencový víkend festival Boskovice, zaměřený na propagaci jedinečné urbanistické památky v tomto jihomoravském městě. Akce, která patří mezi první přehlídky, nenásilně spojující na jednom místě různé umělecké disciplíny, nabídne mezi 5. a 8. červencem čtyři dny nabité letní pohodou a zajímavostmi z hudební, divadelní a filmové scény, autorská čtení, výstavy, prohlídky židovské čtvrti, výtvarné dílny, cyklovýlet a další překvapení.

Také letos si budete během čtyř festivalových dní moci vychutnat koncerty v amfiteátru letního kina, jazz a blues v zámeckém skleníku, hudební scénu za muzeem, odpolední divadla na hradě a ve farské zahradě, promítání v kině Panorama i v amfiteátru, komornější koncerty v synagoze, scénu na palouku před hradem, výstavy nebo se zúčastnit cyklovýletu.

Uvidíte tu a uslyšíte např. izraelské Acollective, Načevu a speciální retro set live Nebe je rudý, v Boskovicích takřka zdomácnělé Tata Bojs, Michala Prokopa a Framus 5, americké Paramount Styles s ex-frontmanem Girls Against Boys Scottem McCloudem v čele, slovenské Tu v dome nebo Jelly Belly, ukrajinské duo Zapaska, dále Dim Locator (Aus/UK), OTK, Zuby nehty, Nšoči, Poetic Filharmony, z divadel pak SKUTR či Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka.

Na celém festivalu bude už tradičně k dispozici wifi připojení zdarma a připravují se opět online přenosy koncertů na internet. Permanentka na 4 dny stojí v předprodeji 450 Kč, je k dostání v sitích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal a bez poplatků na několika předprodejních místech. Aktuální informace o festivalu najdete na adrese www.boskovice-festival.cz.

Profil festivalu: 
Boskovice 2012