Hlavní tahoun letošního Rock for People? Faith No More

St, 2012-04-18 10:02

Hlavní tahoun letošního Rock for People? Faith No More

Nikoliv The Prodigy, Skrillex či Franz Ferdinand, ale málem legendární Faith No More jsou podle organizátorů Rock For People hlavním magnetem letošního ročníku festivalu, jenž se uskuteční od 3. do 6. července na královehradeckém letišti. Původem sanfranciská kapela patří k úhelným kamenům alternativního rocku, který přečuhuje i do škatulek crossoveru nebo funk metalu.

Stěží najít hudebního fanouška, který by o nich neslyšel: jejich divokým experimentům koketujícím s metalem i hymnickým rockem, jenž si nezadal se smysluplným popem, se nešlo vyhnout – a vlastně to platí od 80. let až dodnes. Neboť jejich hity jako Epic, Midlife Crisis, Everythings Ruined, King For A Day, Ashes To Ashes nebo Digging The Grave z rádiového éteru ani TV vysílání nikdy nezmizely...

„Byla to právě skladba Epic, kterou jsem slyšel od Faith No More poprvé. A šlo o zásah na ´první dobrou´, podobně jako později System Of A Down,“ vzpomíná Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People. Parta kolem Mike Pattona stihla vystoupit v České republice pár měsíců před tím, než se v roce 1998 rozpadla. Na RfP se Patton přesto objevil – psal se rok 2001, kdy ještě do Českého Brodu přijel se svým projektem Fantomas, ve němž dával Patton průchod svým experimentátorským choutkám a nepřipravené české publikum zcela zaskočil.

„Sešly se tisíce fanoušků FNM, které Fantomas obšťastnili neprodyšnou hlukovou clonou, vazbami kytar a hudební destrukcí. Vybavuji si scénu, kdy jeden punker tloukl hlavou o zábradlí a zoufale křičel, aby Patton zahrál aspoň jednu melodickou písničku. Frontman ale vše nesl na pódiu i v zákulisí statečně a rozdával úsměvy na všechny strany,“ vzpomíná Michal Thomes.

Vstupenky na letošní Rock for People jsou do konce dubna za cenu 1 500 Kč v prodeji výhradně na portálu www.ticketsforpeople.cz, k 1. květnu cena povyskočí na 1 600 Kč.

Profil festivalu: 
Rock For People 2012