Putovní festival Hrady CZ zveřejňuje letošní program

Út, 2012-03-20 12:05

Putovní festival Hrady CZ zveřejňuje letošní program

Hudební festival Hrady CZ představuje program pro letošních osm prázdninových zastávek na hradech v Čechách a na Moravě. Festival odstartuje v pátek 13. července na hradě Točník a skončí poslední prázdninový víkend, konkrétně v sobotu 1. září, na hradě Bouzov nedaleko Olomouce. V blízkosti atraktivních historických památek letos zahrají například Tomáš Klus, Mandrage nebo Nightwork, David Koller, Chinaski, Mig 21, Monkey Business nebo UDG.

„Pro mnoho kapel, které mají možnost hrát na všech osmi zastávkách, je celý festival v podstatě takové hudební turné. Snažíme se tak dávat příležitost střídavě různým kapelám v závislosti na tom, zda například zrovna vydali novou desku nebo jsou aktuálně oceňované v rámci hudebních cen,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták. Páteční program festivalu začíná vždy v podvečer a často se odehrává přímo v prostorách hradu na jednom pódiu, jeho součástí je také karneval v maskách.

Sobotní program se koná většinou v podhradí v blízkosti hradu, kde se staví velké festivalové areály pro tisíce lidí se dvěma hudebními pódii. Letos se do programu vrací zastávka na hradě Veveří, která nahradí Valtice, kde se konal festival minulý rok poprvé. Organizátoři tak vyslyšeli prosby obyvatel Brna a okolí po navrácení festivalu do moravské metropole a zároveň se podařilo vyřešit technické problémy, které neumožnily v minulosti pořádání festivalu na Veveří.

V programu letošních zastávek vyslechnou návštěvníci ještě koncerty kapel Horkýže Slíže, Polemic, Sto zvířat, Buty, Visací zámek, Vypsaná Fixa nebo Xindla X. Kromě spolupráce s Národním památkovým ústavem letos organizátoři zahajují projekt výstav s organizací Člověk v tísni, v rámci kterého budou návštěvníkům festivalu prezentovány především fotografie z cest do zemí tzv. třetího světa.

Festival Hrady CZ je vyhledávaný nejen kvůli hudebnímu programu, ale je také oblíbený jako lokalita pro výlet. Navštěvovat ho mohou díky zřízení úschoven kol i cyklisté, součástí vstupného je prohlídka jednotlivých hradů. Samozřejmostí jsou stanová městečka, kde si lze stany i pronajmout včetně možnosti uschování zavazadel.

Vstupenky jsou až do 4. června za zvýhodněnou cenu v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a 350 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 450 korun. Hrady CZ se letos uskuteční v těchto termínech a na těchto místech: Točník ve Středočeském kraji 13.-14.7., Švihov u Plzně 20.-21.7., Kunětická hora u Pardubic 27.-28.7., Rožmberk nad Vltavou v Jižních Čechách 3.-4.8., Veveří v severní části Brna 10.-11.8., Hradec nad Moravicí u Opavy 17.-18. 8., Bezděz v Libereckém kraji 24.-25.8., Bouzov na Olomoucku 31.8.-1.9.

Více informací na adresách:
www.ceskehrady.cz
www.moravskehrady.cz
www.hradycz.cz